ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը դեկտեմբերի 17-ին ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կաի Կաարելսոնին:
Զրուցակիցները քննարկել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների ընդլայնման հեռանկարները: Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է երկու երկրների խորհրդարանների համանուն հանձնաժողովների միջեւ համագործակցության զարգացումը, հնարավոր փոխայցելությունները, որոնց ընթացքում հնարավոր կլինի քննարկել երկկողմ կապերի սերտացմանն առնչվող հարցեր:
Դեսպանը եւս կարեւորել է խորհրդարանների միջեւ համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը, պատրաստակամություն հայտնել աջակցել նոր նախաձեռնությունների իրագործման հարցում:

Р.Рубинян принял посла Эстонии в Армении
17 декабря председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Эстонской Республики в Армении Каи Каарелсон.
Собеседники обсудили перспективы расширения межпарламентских отношений. Р.Рубинян подчеркнул важность развития сотрудничества между идентичными комиссиями парламентов двух стран, взаимных визитов, в ходе которых возможно обсуждение вопросов укрепления двусторонних связей.
Посол выделила необходимость углубления сотрудничества между парламентами, выразила готовность содействовать реализации новых инициатив.